ČASTÉ DOTAZY


Mohu si objednat k žaluziím i barevné komponenty?

 

Barevné komponenty je možné objednat. Např. k žaluziím v provedení Super je možné dodat bílé a hnědé komponenty. U žaluzií jako např. EKO a IDK je možné si vybrat řetízky v barvě bílé, hnědé, béžové a šedé, ostatní komponenty (úchyty řetízku a vedení) pak v barvě horní lišty.

Jsou u žaluzií všechny barvy lamely za stejnou cenu?

 

Ano, většina bývá za stejnou cenu, nejvíce v tloušťce 0,18 mm. Výjimkou jsou pouze lamely s proužkem – diagonálou.

Je možné si objednat lamely v imitaci dřeva?

 

Ano. Imitace dřeva bývá dodávána u všech typů interiérových žaluzií.

Jaká barva lamely u horizontální žaluzie je nejúčinnější, aby dobře odrážela sluneční paprsky?

 

Nejúčinnější jsou světlé odstíny a stříbrná barva.

Jak dlouhá záruka je na žaluzie poskytována?

 

Kvalitě svých výrobků věříme, na všechny naše produkty poskytujeme standardně záruku 4 roky. 

Co jsou celostínící žaluzie?

 

Celostínící, resp. domykatelné žaluzie je mezi zákazníky oblíbený typ horizontálních žaluzií, který se vyznačuje větší schopností stínění. Tato schopnost je zajištěna jiným umístěním otvorů na lamele, kterými prochází textilní páska a vodící struny. Tyto průřezy jsou raženy ve spodní třetině lamely a při naklonění lamel zůstávají ukryty, tzn., že žaluzie působí celistvým dojmem bez jakýchkoliv otvorů.

Je vhodné instalovat žaluzie i do vlhkého prostředí? 

 

Do vlhkého prostředí, tedy koupelen či bazénů je vhodné použití vnitřních žaluzií s hliníkovým horním i spodním nosičem. K zastínění prosklených částí ve vlhkém prostředí je také vhodné použít žaluzie s bambusovou lamelou, která je svými přírodními vlastnostmi vysoce odolná vůči vlhkosti.

Neporuší se záruka na okna, když se na ně namontují žaluzie?

 

Zde záleží na individuálním přístupu výrobců, respektive prodejců oken. Vybraní prodejci oken garantují záruku oken včetně stínící techniky namontovanou výhradně jimi samotnými. Naopak někteří prodejci oken neposkytují záruku na okna, kde dojde k poškození jejich vlastností v důsledku špatné instalace stínící techniky.