ČASTÉ DOTAZY


Jaká je dodací lhůta u venkovních žaluzií?

 

Dodací lhůta je obvykle 14 - 21 dnů a to i v barevném provedení.

Jaké jsou standardní barvy krycích plechů u venkovních žaluzií?

 

Krycí plechy jsme schopni dodat v kterémkoliv provedení barvy RAL, které si uvedete v objednávce.

 Je možno použít venkovní žaluzie k plastovým oknům? Jak projde mechanizmus ovládání skrze okno do interiéru?

 

Pokud není vytvořen prostor pro montáž nad oknem, tak se standardně venkovní žaluzie montují na rám plastových oken. V tomto případě se průchodka pro kliku vrtá do rámu okna pod úhlem 45° nebo 90°.

Který typ z venkovních žaluzií nejlépe dovírá?

 

Z dostupných typů venkovních žaluzií, neboli profilů lamel, lze konstatovat, že nejlepší zastínění a ochranu před sluncem a přehřívání interiérů nabízí žaluzie s lamelou ve tvaru „Z“

Pokud budu chtít instalovat na svůj domek venkovní stínění, je nutné o tom informovat firmu, která nám bude dodávat okna?

 

V případě, že se rozhodnete instalovat na rodinný dům venkovní stínění, tak je dobré řešit tuto otázku již v projektové dokumentaci. Ideální je příprava překladů nebo podhledů, které se připraví pro následné osazení venkovní žaluzií, venkovní roletou nebo svislou látkovou clonou. V tomto případě Vám systém zajíždí pod fasádu a nesnižuje tak světlost oken. Pokud Váš dodavatel okenních jednotek nabízí i montáž stínící techniky, tak se můžete obrátit přimo na něj. V opačném případě oslovte specializovanou firmu, která se zabývá prodejem a montáží stínicí techniky. Ideálním řešením je vzájemná komunikace mezi zpracovatelem projektové dokumentace a montážní firmou.