ČASTÉ DOTAZY


Lze koupit hliníkové rolety v barevném provedení RAL?

 

Ano, v naší nabídce je několik desítek RAL barev, ze kterých si můžete odstín rolety zvolit. Tyto barvy jsou za příplatek.

Chci využít venkovní rolety na chalupě zároveň jako ochranu před zloději. Je možné rolety i uzamknout?

 

Ano, venkovní roletu je možno dodat včetně zámku, který se nachází na spodním profilu rolety.

Jaký je základní rozdíl mezi venkovní roletou a venkovní žaluzií?

 

Zcela zásadní rozdíl mezi těmito dvěma produkty je v možnosti regulace jak světelného, tak i tepelného záření směrem do interiéru. Venkovní rolety mohou být vytaženy nebo zataženy a regulace světla v interiéru je zde minimální. Naopak, z hlediska tepelných vlastností mají oproti venkovním žaluziím výhodu ve schopnosti regulovat únik tepla z interiéru, zejména v zimním období. Venkovní žaluzie nabízejí jistý komfort při volbě naklopení lamel a tím i možnost volby intenzity slunečního záření procházejícího do místnosti. Zároveň je zde velká výhoda spočívající v možnosti větrání při zatažené žaluzii. 


Pokud už jsou na oknech předokenní rolety, je možné na ně umístit ještě dodatečně sítě?


V případě, že okna jsou již osazená venkovní předokenní roletou a máte požadavek na jejich doplnění sítí proti hmyzu, tak se zde nabízejí dvě možnosti. Ta první a mnohem jednodušší je osazení rámu okna pevnou sítí proti hmyzu. Pokud byste však trvali na doplnění venkovní rolety sítí proti hmyzu rolovací, tak musíte počítat, že ze stávající rolety bude možné použití pouze roletového pancíře. 


Je možné dodatečně namontovat do předokenní rolety na ruční ovládání elektrický pohon?


Dodatečné osazení venkovní rolety motorem je možné, ale je zde nutné počítat i s výměnou hřídele, jejíž průměr závisí na parametrech zvoleného motoru.