ČASTÉ DOTAZY


Lze koupit vertikální žaluzii, která se otevírá jako opona?

 

Na trhu existuje více typů otevírání a otevírání jako opona mezi ně patří. V naší nabídce tento typ samozřejmě najdete.

Jaká je údržba vertikálních látkových žaluzií? 

 

Všechny lamely vertikálních žaluzií jsou už z výroby antistaticky ošetřené, takže jsou žaluzie prakticky bezúdržbové. Při větším znečištění je však možno lamely svěsit a nechat je vyčistit specializovanou firmou.

Jak se udržuje vnitřní látková roleta, a jak plisé?

 

U látkových interiérových rolet není nutná žádná speciální údržba. V případě znečištění lze použít navlhčený hadřík v kombinaci s čističem látkových skvrn. Plisé lze demontovat a ve stažené poloze namočit do vody s mýdlovou pěnou (neplatí u motorického provedení). Následně „zmáčknutím“ stažené látky odstranit nasáklou vodu a zpět zavěsit na okno.

Jaký je rozdíl mezi zastiňující a zatemňující látkovou roletou?

 

Hlavní rozdíl je v typu použité látky. Látkové rolety určené k zastínění mohou být opatřeny nejrůznějšími typy látek (jednobarevné, vzorované, apod.) ale především i s různými vlastnostmi (% propustnost). Interiérová roleta, která má zatemnit daný prostor, je opatřena látkou zatemňující, kterou nazýváme jako „black out“.

Který typ látkové rolety je nevhodnější pro instalaci přímo na křídlo okna?

 

Na křídlo okna je určena roleta Orion, která má horní box s hřídelí přizpůsoben tak, aby "zapadl" do prostoru ke sklu. Boční lišty, ve kterých je po stranách vedena látka rolety, udržují látku ve správné poloze a zabraňují proniknutí světla do místnosti.